Oldal kiválasztása

Eddig sikerült megúsznotok az influenzát, de attól félsz, hogy elkapja gyermeked a közösségben vagy te betegedsz meg és lefertőzöd?

 

Ha nem elég erős a gyerkőcöd immunrendszere, kicsi rá az esély, hogy elkerüli az influenzát vagy az utóbbi hetekben terjedő, erős torokgyulladással járó, felsőlégúti vírusokat. Van viszont néhány hatékony és viszonylag gyorsan eredményt hozó természetes immunerősítő megoldás, ami segíthet kivédeni a fertőzéseket, illetve lerövidíteni a már kialakult betegség gyógyulási idejét. Ezekről később írok majd külön-külön részletesebben is a blogon. Íme néhány tipp influenza és más nátha-vírusok ellen!

  1. GRAPEFRUITMAG KIVONAT

A grapefruit mag kivonat kiváló immunerősítő. Kimutatták, hogy 800-féle vírus és baktérium, 100 fajta gomba és bizonyos paraziták ellen hatékony. A grapefruit magja C és E vitamint, bioflavonoidokat tartalmaz és kiváló antioxidáns, ráadásul lúgosítja is a szervezetet. A grapefruitmag cseppeket általában keserű ízű alkoholos kivonatban árulják. Ráadásul, hogy ne irritálja a nyálkahártyát, mindegyiket 2 dl folyadékba, (lehetőleg narancs vagy grapefruitlébe) érdemes beletenni. Ennyit elég esélytelen megitatni egy 3-5 éves gyerekkel. Van viszont egy gyerekeknek szánt alkoholmentes csepp, amit sikerült a gyerekeimbe csempészni: az Interherb: Grapefruitmag csepp KIDS C-vitaminnal csepp, amit „Jóízűként” titulál a gyártó. Egyáltalán nem vészes az íze, de az én lányaim megérzik, hogy más lesz pl. a tea íze, ha belekeverem. Még keresem a tökéletes „fedőitalt”, amiben nem veszik észre. 🙂 Napi 3x 6 csepp javasolt belőle, mindig 2 dl folyadékba keverve. Kúraszerűen javaslom az adását.

  1. PROBIOTIKUMOK ÉS PREBIOTIKUMOK

Adj naponta probiotikumot a gyermekednek lehetőleg prebiotikummal együtt! Ha ezek a hasznos bacilusok többségben vannak bennünk, kiszorítják a kórokozókat és segítenek megerősíteni az immunrendszerünket. Az immunrendszerünk legnagyobb része a bélben található. A probiotikumok segítenek egyensúlyban tartani a bélflórát. A prebiotikumok (pl. az inulin) elsősorban a probiotikumok bélrendszerbe való eljutását segítik és ott táplálékul szolgálnak azoknak. Nálunk a Bonolact Pro+Kid por (kis kakaóban, tápszerben elkeverve), a Jutavit Probium 6 kapszula (szétszedve 1 kanálnyi pl. joghurtba keverve) és a házi probiotikus joghurt váltak be kúraszerűen használva.

  1. GYÖMBÉR

A gyömbér különösen hatékony a megfázás és influenza kezelésében, ugyanis több mint tízféle  vírusellenes hatóanyagokat tartalmaz, emellett gyulladáscsökkentő, láz-, és köhögés csillapító, és izzasztó hatása is van. Antibiotikus hatása révén pedig segíthet a bakteriális felülfertőződések kivédésében, és az általános immunerősítésben is.

Erősítsd a kicsi szervezetét gyömbérteával! Forralj kb. fél liter vizet, tegyél bele 1-2 filter finom gyümölcsteát, amit szeret a gyerkőcöd, és vagdoss bele pár szeletke gyömbért vagy reszelj bele egy 1-2 centis darabkát, és hagyd állni kb. fél óráig. Ha már nem forró, szűrd le, és ízesítsd mézzel és frissen facsart citromlével. Kellemes ízű teát kapsz, mivel a méz kissé elveszi a gyömbér csípősségét.

  1. D-VITAMIN NAGY DÓZISBAN!

A D-vitamin egy hormon, ami sokféle funkciót lát el a szervezetünkben, hiánya pedig hajlamosít a fertőzésekre. Ha 2 éves kora óta már nem adsz naponta D-vitamint gyermekednek, akkor kezd el újra adni, méghozzá nagy dózisban! Felejtsd el a hivatalosan ajánlott napi 1 cseppet = 500 NE egységet, ez már egy csecsemőnek is kevés! Gyakran riogatnak az orvosok is a D-vitamin túladagolhatóságával. Ne aggódj, mert csak akkor tudnád túladagolni, ha az ajánlott mennyiség kb. 100-szorosát szednétek hónapokon át.

Bizonyított, hogy elegendő D-vitamin nagyban hozzájárul a felsőlégúti betegségek megelőzéséhez és leküzdéséhez! A legfrissebb tudományos álláspontok szerint gyerekeknél ez kb. 10 kg-ként 1000 NE egységet, felnőttek esetében pedig minimum 2000 NE-5000 NE egységet jelent naponta.

Erre véleményem szerint, gyerekeknek a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás még mindig az újszülött kortól használt Vigantol-csepp. Mivel olajos formában van, könnyen hasznosul és elég a nyelvre cseppenteni. Én napi 3-4 cseppet adok belőle az enyémeknek mostanában, de Dórinak már babakorban is 2-3-at adtam, nemcsak egyet, amit a doki javasolt. Választhatsz rágótablettát is, ha azt szívesebben fogyasztja gyermeked. Az én lányaimnak kifejezetten ízlett a Vitaking 2000 NE egységet tartalmazó, epres ízű rágótablettája.

5. ANTIOXIDÁNSOK

Amikor vírusokkal szemben küzd az immunrendszerünk, többszörösére növekszik szervezetünk C-vitamin igénye. A kellően nagy dózisban szedett aszkorbinsav segíthet a vírusos megbetegedések kivédésében is és a gyorsabb felépülésben is. Vírusölő- és gátló hatású, és segíti szervezetünk ellenanyagainak a működését.* A megfelelő adagolásról és az általam legjobbnak ítélt itthon kapható gyerek C-vitaminokról külön cikkben fogok később írni. A lényeg, hogy a szokásos napi C-vitamin adag 2-4-szeresére emeljük járványos időszakban az adagot, naponta többször elosztva és figyeljünk arra, hogy lehetőleg olyan vitamintkészítményt adjunk, ami aszkorbinsav mellett természetes forrásból származó C vitamint is tartalmaz, segítve ezzel a hasznosulását.

A C-vitamin mellett az A-vitamin is segíthet megelőzni a vírusos és bakteriális fertőzéseket. Többet között szerepet játszik az antitestek termelésében. Hiánya fogékonyabbá tesz a fertőzésekre. Pótlásában már az is sokat jelent, ha gyakrabban adunk a gyerkőcnek répát rágcsálni.

+1 TIPP: SOK FOLYADÉK

Figyeljünk arra, hogy sok folyadékot igyon a kicsi! Télen a hidegben nem érezzük úgy a szomjúságot, pedig ilyenkor is fontos a sok folyadék, hogy nedvesen tartsuk a nyálkahártyánkat, mert ez is segít abban, hogy vírusok, és más kórokozók ne tudjanak bejutni a szervezetünkbe. A tiszta víz mellett, meleg levessel, teával itassuk gyermekünket. Ha már megbetegedett a gyerkőc és lázas, étvágytalan, akkor még mindig az egyik legjobb házi gyógymód egy forró húsleves, vagy bármilyen zöldségkrémleves, amit szeret gyermekünk. Az én lányaim betegen nem nagyon kívánják a vizet, ilyenkor inkább rostosabb gyümölcsleveket kínálok nekik, vagy kifacsart mandarinos narancslevet.

 

*Forrás: https://www.tenyek-tevhitek.hu/c-vitamin-virus-ellenes-szer.htm az Orthomolecular Medicine News Service, 2009. december 3. cikke alapján

Kövess minket a Facebookon is!. A követés gomb megnyomása után kedveld az oldalunkat.

Ha tetszett a cikk és hasznos lehet az ismerőseidnek is, akkor a szöveg alatti gombbal tudod megosztani 😉

Cikk megosztása

Ha tetszett a cikk és hasznos lehet az ismerőseidnek is, akkor a szöveg alatti gombbal tudod megosztani ;)